Naprawa Okien Warszawa

504-589-653

Napisz zapytanie ofertowe

Regulacja okien

Regulacja okien

Regulacja okien to nazwa potoczna dla regulacji okuć okiennych. Najpopularniejsza przesłanka, by zdecydować się na tę usługę i zamówić serwisanta, to większa niż dotychczas siła potrzebna do zamknięcie lub otwarcie okna. Regulacja okien zapobiega wypaczeniom i uszkodzeniom ramy, a także poprawia szczelność (w sezonie zimowym) lub rozszczelnia (w sezonie wiosenno-letnim). Oferujemy regulację okien drewnianych i okien plastikowych (PCV), a także regulację drzwi balkonowych.

Kiedy zamówić regulację okien? Sygnały ostrzegawcze

Z jakimi problemami borykają się nasi klienci, którzy zamawiają regulację okien? Najczęstsze przypadki to:

 • okno trudno się otwiera lub zamyka,
 • pojawiają się trudności w domykaniu skrzydeł okiennych,
 • elementy mechanizmu okna lub drzwi się o siebie ocierają, co czuć podczas otwierania lub zamykania,
 • klamką nie da się prawidłowo sterować.

Regulacja okien – jak często zamawiać tę usługę?

Regulację okien, nawet jeśli nie pojawiają się żadne niepokojące sygnały, powinno się wykonywać minimum 2 razy do roku. Eksperci zalecają, by robić to na wiosnę lub na początku lata oraz przed sezonem zimowym. Dzięki temu można zapobiec zjawisku “opadania” skrzydeł okiennych i kontrolować ilość powietrza, jaka przedostaje się do środka. Regulacja okien na wiosnę i na zimę różni się siłą docisku ramy skrzydła do ościeżnicy. Zimą, gdy pożądane są szczelne okna, można ustawić mocniejszy docisk, a wiosną i latem go zmniejszyć, dzięki czemu do wnętrza wpadać będzie więcej powietrza.

Rodzaje i płaszczyzny regulacji okien

Regulacja okien jest możliwa w 3 płaszczyznach:

 1. Góra/dół
 2. Lewo/prawo
 3. Przód/tył

Dwie pierwsze płaszczyzny i ich wyregulowanie umożliwia uzyskanie prawidłowego zakresu zachodzenia przylgi skrzydła wraz z uszczelką za ramę ościeżnicy. Regulacja okien w przód i tył to zmiana siły docisku skrzydła okna do ramy ościeżnicy na większą lub mniejszą.

Jeśli chodzi o rodzaje regulacji okien, to wyróżnia się 2 podstawowe rodzaje:

 1. regulacja siły docisku skrzydła do ramy, czyli regulacja zima/lato – fabrycznie okucia okienne są ustawione w pozycji neutralnej, skrzydło ściśle przylega do ramy okna. Przed sezonem zimowym okna należy ustawić w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej.  Przed sezonem letnim okna należy ustawić w trybie letnim, czyli zmniejszyć docisk skrzydła do ramy okiennej.
 2. regulacja pozycji skrzydła – gdy pojawia się problem z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, najczęstszą tego przyczyną jest skrzydło okna ustawione w nieprawidłowej pozycji. Podczas regulacji pozycji skrzydła okno powinno być lekko otwarte. Następnie przy pomocy odpowiedniego klucza przekręca się zawias w prawo, by podnieść skrzydło lub w lewo, by je opuścić.

Regulacja okien w Warszawie i okolicach

Nasz serwis świadczy usługę regulacji okien w Warszawie i w promieniu do kilkunastu kilometrów od stolicy.

Działamy na terenie wszystkich warszawskich dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.

A także w miastach pod Warszawą, takich jak Marki, Pruszków, Piaseczno, Konstancin-Jeziorna, Ząbki, Łomianki i inne.

Wspólpracujemy z:

 • Wink Haus
 • Roto
 • GU
 • Maco
 • Siegenia Aubi
 • Romb
 • BKS
 • Karo