Naprawa Okien Warszawa

504-589-653

Napisz zapytanie ofertowe

Konserwacja, pielęgnacja okien

Do konserwacji okien oraz ich pielęgnacji wykorzystuje się odpowiednie środki. W zależności od materiału, z jakiego wykonane są okna, czynności te przebiegają według innego schematu.

Konserwacja okien PCV

Istnieje schemat prac konserwacyjnych, o których należy pamiętać, żeby okna z PCV wyglądały dobrze, estetycznie oraz spełniały swoje funkcje. Pierwszy etap to czyszczenie. Do usunięcia zabrudzeń z szyb i ram można użyć samej wody lub z dodatkiem delikatnego, czyszczącego płynu. Najlepiej sięgnąć po środek dedykowany powierzchniom wykonanym z PCV oraz miękką szmatkę, która nie porysuje ramy okna.

Następnym krokiem jest użycie środków do konserwacji okuć i pozostałych ruchomych części okna. Może to być olejek lub inny środek rekomendowany przez producenta okien.

Ostatnia część prac to przegląd, czy wszystkie części – rama, szyby, ościeżnica, uszczelki i klamki – wyglądają i działają bez zarzutu.

Konserwacja okien drewnianych

Jeśli chodzi o konserwację okien drewnianych, to ich powierzchnia powinna być czyszczona gruntownie dwa razy do roku. Ma to na celu usunięcie kurzu, śladów po owadach i innych zabrudzeń. Jest to szczególnie istotne przy dolnej części ramy skrzydła, gdzie zalecamy czyszczenie samą wodą.

Po usunięciu największych zanieczyszczeń, należy zastosować tzw. zestaw pielęgnacyjny, zalecany przez producentów okien (dostępne są warianty zarówno do okien drewnianych, jak i PCV). Najczęściej w skład takiego zestawu wchodzi mleczko do czyszczenia, olej do pielęgnacji okuć oraz środek do natłuszczania uszczelek.

Konserwacja uszczelek okiennych

Konserwacja uszczelek polega najczęściej na przetarciu ich specjalnym środkiem, co ma przeciwdziałać przywieraniu uszczelek do powierzchni lakierowanych. Z kolei konserwacja okuć polega na ich naoliwieniu.

Pamiętaj, żeby do konserwacji i pielęgnacji wszystkich części okna nie używać środków mogących zetrzeć powierzchnię profili okiennych, takich jak papier ścierny czy proszki do czyszczenia. Nie należy również wybierać ostrych narzędzi do usuwania trwałych zabrudzeń.

Wspólpracujemy z:

  • Wink Haus
  • Roto
  • GU
  • Maco
  • Siegenia Aubi
  • Romb
  • BKS
  • Karo