Naprawa Okien Warszawa

504-589-653

Napisz zapytanie ofertowe

Jak skutecznie myć okna?

Regularne mycie okien – minimum 2 razy do roku – rozjaśni pomieszczenie oraz pozwoli na zachowanie okien długo w dobrym stanie i nienagannym wyglądzie. Najważniejsze kwestie podczas mycia okien to używanie odpowiednich – skutecznych a zarazem delikatnych – środków do czyszczenia.

Jak myć okna?

Mycie okien nie powinno ograniczać się do czyszczenia wyłącznie pakietów szybowych. Okno to również rama, okucia, zawiasy, klamki. Do tematu należy podejść kompleksowo i w trakcie czyszczenia nie zapominać o żadnej części wchodzącej w skład ramy okiennej i parapetu.

Trzy etapy czyszczenia okien:

 1. Za pomocą miotełki lub szczotki usuń kurz i pajęczyny.
 2. Umyj framugi okna i parapet – użyj delikatnego, czyszczącego środka oraz miękkiej ściereczki lub gąbki, która nie porysuje czyszczonych powierzchni.
 3. Umyj szyby. Użyj do tego środka do mycia szyb lub wody z octem. Po umyciu przetrzyj szklaną powierzchnię suchą szmatką.

Nie zaleca się mycia okien przy bardzo słonecznej pogodzie – woda z szyb błyskawicznie wysycha i mogą utworzyć się zacieki i smugi. Również okres zimowy, z temperaturą za oknem poniżej 0 stopni Celsjusza, to niewłaściwy czas na mycie okien, bo mogą zostać uszkodzone lub popękać.

Jak myć okna bez smug?

Problem, który dotyka wielu osób, to smugi pojawiające się na szybach po czyszczeniu. Jak myć okna, żeby tego uniknąć? Po umyciu framug, parapetu oraz szyb wystarczy wykonać jeszcze jeden krok – polerowanie! Za pomocą wody z octem oraz gazet (alternatywnie starych pończoch lub szarego papieru) przetrzyj umytą, szklaną powierzchnię aż nadasz jej blasku i smugi znikną. Ważne, żeby nie korzystać z papieru lub magazynu, który pozostawia na szybach drobne włókna.

Czym myć okna?

Okna możesz myć za pomocą preparatów dostępnych w sklepie, rekomendowanych do mycia okien lub uniwersalnych płynów do różnych powierzchni. Drugi wariant to naturalne i ekologiczne środki (np. ocet). O ile woda z octem (około 2 łyżki octu na każde 2,5 litra wody) poradzi sobie przy niewielkich zabrudzeniach, o tyle przy większych lepiej zdecydować się na sklepowy detergent, amoniak lub glicerynę w proporcjach takich, jak ocet.

Wspólpracujemy z:

 • Wink Haus
 • Roto
 • GU
 • Maco
 • Siegenia Aubi
 • Romb
 • BKS
 • Karo