Naprawa Okien Warszawa

504-589-653

Napisz zapytanie ofertowe

Funkcjonowanie i budowa okien

Chcesz przez długi czas cieszyć się oknem o dobrej izolacji termicznej i akustycznej? Najważniejszą decyzję musisz podjąć już na etapie zakupu ram okiennych. Poniżej opisaliśmy kluczowe parametry i wytyczne, którymi należy się kierować w wyborze okien idealnie dopasowanych do twoich potrzeb.

Rodzaje okien

Oferowanych okien na rynku stolarki okiennej jest bardzo dużo. To, czy okna mają być kwadratowe, prostokątne, okrągłe, jednokolorowe, dwukolorowe, ze szprosami, drewniane, PCV lub z aluminium, zależy od twoich osobistych preferencji. A zatem ważne jest ustalenie priorytetów podczas wyboru ram okiennych. Jako firma z długoletnim doświadczeniem możemy zwrócić uwagę na 2 elementy determinujące prawidłowe funkcjonowanie okna. Są to: profil oraz izolacyjność okna: termiczna i akustyczna.

Klasy okien

Najważniejszym parametrem określającym profil danego okna jest jego klasa. Funkcjonuje tutaj prosta zasada, tj. im klasa wyższa, tym lepsza. Najbardziej pożądana klasa to klasa A. Decydując się na zakup okna o profilu wysokiej klasy z pewnością zminimalizujemy ryzyko jego odkształceń i wypaczeń. Warto zwrócić również uwagę na wytrzymałość okna na działanie np. wiatru. Tutaj ten aspekt określany jest poprzez odpowiednie klasy od A1 do C5. Im klasa wyższa, tym otrzymujemy większą gwarancję na odporność okna.

Izolacja termiczna

Izolacja termiczna określana jest poprzez współczynnik przenikania ciepła. Obowiązuje w tym przypadku zasada: im niższy współczynnik, tym straty ciepła są proporcjonalnie mniejsze. Standardem na polskim rynku są okna, których współczynnik przenikania ciepła nie przekracza 1,2 W/(m2K).

Izolacyjność akustyczna okien

Izolacja akustyczna określana jest przez współczynnik izolacyjności akustycznej. Im jest on wyższy, tym lepsza izolacja pomieszczenia od wszelkich dźwięków pochodzących z zewnątrz. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy mieszkanie/dom/pomieszczenie będzie zlokalizowane przy ulicach, torowiskach i innych obiektach emitujących wysoki hałas, bądź natężenie ruchu.

Ważne! Żądajmy zawsze badań, certyfikatów i atestów potwierdzających deklarowane parametry przez producenta.

Wspólpracujemy z:

  • Wink Haus
  • Roto
  • GU
  • Maco
  • Siegenia Aubi
  • Romb
  • BKS
  • Karo