Naprawa Okien Warszawa

504-589-653

Napisz zapytanie ofertowe

Funkcjonowanie i budowa okien

Oferowanych okien na rynku stolarki okiennej jest bardzo dużo. To czy okna mają być kwadratowe, prostokątne, okrągłe, jednokolorowe, dwukolorowe, drewniane, czy wykonane z PCV, bądź aluminiowe, ze szprosami lub bez zależy wyłącznie od Nas i od tego czym kierujemy się dokonując ich zakupu. A zatem ważnym jest ustalenie priorytetów ich wyboru. Jako firma z długoletnim doświadczeniem możemy zwrócić Państwa uwagę na 2 elementy determinujące prawidłowe funkcjonowanie okna. Są to: profil, oraz izolacyjność termiczna i akustyczna okna.

Najważniejszym parametrem określającym profil danego okna jest jego klasa. Funkcjonuje tutaj prosta zasada, tj. im klasa wyższa-tym lepsza. Najbardziej pożądana klasa to klasa A. Decydując się na zakup okna z wysokiej klasy profilami z pewnością zmniejszymy ryzyko ich odkształceń i wypaczeń.

Izolacja termiczna określana jest poprzez tzw. współczynnik przenikania ciepła. Obowiązuje w tym przypadku zasada: im niższy współczynnik –straty ciepła są proporcjonalnie mniejsze, standardem na rynku polskim są okna, których współczynnik przenikania ciepła nie przekracza 1,2 W/(m2K).

Izolacja akustyczna określana jest przez współczynnik izolacyjności akustycznej. Im jest on wyższy – następuje lepsza izolacja pomieszczenia od wszelkich dźwięków pochodzących z zewnątrz. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy mieszkanie/dom/pomieszczenie będzie zlokalizowane przy ulicach, torowiskach i innych obiektach emitujących wysoki hałas, bądź natężenie ruchu.
Poza wymienionymi wyżej czynnikami (profilem, izolacją okien) warto zwrócić uwagę na wytrzymałość okna na działanie np. wiatru. Tutaj ten aspekt określany jest poprzez odpowiednie klasy od A1 do C5. Im klasa wyższa-otrzymujemy większą gwarancję na odporność okna.

Ważne! Żądajmy zawsze badań, certyfikatów i atestów potwierdzających deklarowane parametry przez producenta .

Wspólpracujemy z:

  • Wink Haus
  • Roto
  • GU
  • Maco
  • Siegenia Aubi
  • Romb
  • BKS
  • Karo